Przejdź do komentarzyPicasso
Tekst 57 z 203 ze zbioru: poezja
Autor
Gatunekpoezja
Formawiersz / poemat
Data dodania2017-04-18
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń1556
*Picasso* dwie przeciwległe ściany na wysokości oczuwiatr od strony muru wskazuje znaki nie ma wyjścia, to przenikliwośćktóra wchłania dalej i więcejwznosząc nad głową światłoi rozglądając się dookoła nieważne, że chwieje się na nogachgdy osobisty wróg nawołuje do ubóstwa wskazuje kierunek dojścia mieszając wizje i kolorywróci po własnych śladachkiedy wszystko malując wyjaśni nie potrzebuje światła gdy ma mdłościkontroluje napięcie na dzień następny wszystko jest w nimniepodobne do prawdyuproszczonegeometrycznedziwnie płaskiejak ściany między którymi stoi któregoś dnia oprze się o nie jako zwycięzcatrzeba tylko czekać na rozwój wydarzeńi poszukiwać znaków nie zapominając o własnej drodze Ela Walczak tomik Życiorysy - premiera w czerwcu
  Spis treści zbioru
Komentarze (7)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Bardzo dobrze [i z wyczuciem] napisane :)

:)))
avatar
Żnujący poziom.
avatar
A befana straciła poczucie rzeczywistości?
avatar
Anettulo, idź ty jednak się leczyć, bo na temat literatury wie nawet więcej od ciebie grzebiąca pazurem kura.
Ponieważ gadasz oraz piszesz jak ostatnia "potłuczona", która nie wie, gdzie ma trafić z ręką przy wycieraniu zakatarzonego nosa.
Na wszelki wypadek jednak cię umieszczam na swojej czarnej liście.
avatar
A umieszczaj mnie kobieto,gdzie chcesz:)))śmieszna jesteś z tą kurą,jak kulą w płot,nie mówiąc już o nosie,nie mam kataru.
avatar
Geometryzacja świata i spłaszczenie wszystkich - także duchowych - jego /tego świata/ perspektyw w malarstwie P. Picasso (patrz tytuł) jest efektem r o z w o j u /nie uwiądu/ jego sztuki.

Tylko dyletanci - a więc ogromna większość, która zawsze wie lepiej i dlatego o wszystkim decyduje - a więc

tylko dyletanci sądzą, że sądzą. Reszta po prostu wie.

Jaka jest różnica między wiedzą a mniemaniem? Zainteresowanych odsyłam do słownika Doroszewskiego czy innego najbliższego wikisłownika.

Uważna codzienna lektura słowników dla poety i/lub prozaika to "podstawa podstaw" fundamentu porozumienia z Czytelnikiem
avatar
Picasso był komunistą - w czasie wojny domowej w Hiszpanii (1936-1939) opowiedział się po stronie republikanów. To na ich zlecenie namalował wtedy swój najsłynniejszy, wielki /na całą ścianę/ obraz antywojenny pt. "Guernica" /do 1981 r. wystawiany w Nowym Jorku; po odejściu Franco zgodnie z wolą artysty dzieło wróciło do Madrytu/.

U nas za czasów PRL-u Picasso był noszony /dosłownie/ na rękach. Bywał gościem w kilku naszych świeżo odbudowywanych po zniszczeniach wojny miastach - i w geście przyjaźni specjalnie dla wszystkich Polaków namalował w darze swoją "Syrenkę"
© 2010-2016 by Creative Media
×