Przejdź do komentarzyKlimatycznie
Tekst 19 z 41 ze zbioru: Jak u Beaty z Wolskich Obertyńskiej
Autor
Gatunekpoezja
Formawiersz / poemat
Data dodania2017-06-22
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń2634

Opada barometr

Pachnie grejpfrutem z czarną herbatą -


o ileż mocniej od leśnych malin

pochowanych w aromatach

zielonego słońca


Które nasyca ule

  Spis treści zbioru
Komentarze (3)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Befano! Blagam wytlumacz innym co to jest poezja. Bo za krytyczny komentarz Autorka wypisuje na moja poczte glupoty z pretensjami. Blagam wytlumacz, ze wiersze maja reguly, ze poezja to nie proza, a gniot zawsze bedzie tylko gniotem natomias belkot belkotem.
Twoj wiersz jest godny uwagi, w kilka wersow nasyconych aromatem.
avatar
"Bezbłędnym i znakomitym" niczego już się nie da wytłumaczyć. Oni nawet nie jak ten przywożony przez
marynarzy w latach sześćdziesiątych ub. wieku, ortalion!

Postaram się odpowiedzieć na tę kwestię w jednym z publicystycznych tekstów. Bowiem pisanie na siłę, aby pisać, co by inni nie zapominali o istnieniu tychże "bezbłędnie i znakomicie" piszących, to nawet nie "czarna - tworzona w gorącym pocie czoła z laptopem na kolanach - komedia", ale częstokroć farsa ;-)

Aniu, wszystkiego dobrego! Przede wszystkim za Twoją służbę tym, którzy muszą żyć w takim stanie, w jakim żyją. Analogicznie do "naszego Lolka", gdy przyszło Mu się zmagać z cierpieniem.

Serdecznie :-)
avatar
Już miałam dać Ci po uszach za tę obniżoną "poprawność językową", ale doszłam do wniosku, że właściwie? Przecież same komentarze są bardzo sympatyczne :-)

Patrząc obecnie na te równe rządki czerwonawych gwiazdek solidarnie przypinanych "zaufanym" przez "zaufanych", to przypomina mi się [mimowolnie] zakazana kolonijna piosenka wyśpiewywana przez brzydkie dzieci:

"Siedziałem pod wychodkiem,
klepałem gówno młotkiem.
A gówno jak to gówno,
klepało się nierówno".

Wakacyjnie jest w tej chwili i bardzo klimatycznie; kolonijnie, czasami niegrzecznie. Lecz na pewno wesoło, czego i innym tej "klimatycznej" pogody jak najszczerzej życzę.

:-)
© 2010-2016 by Creative Media
×