Przejdź do komentarzyNadchodzą święta
Tekst 2 z 25 ze zbioru: Świątecznie
Autor
Gatunekobyczajowe
Formaproza
Data dodania2018-12-21
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń1025

Nadchodzą święta…


Święta Bożego Narodzenia, to piękny czas. To czas, na który z wytęsknieniem czekamy. Obchodzone są jako najbardziej rodzinne święta ze wszystkich świąt w roku. W każdym niemalże domu panuje już świąteczna atmosfera. Jeszcze kilka dni i będziemy świętować.
Zanim jednak czas świętowania nastąpi, życzę wszystkim, a i sobie przy okazji, abyśmy zawsze umieli wprowadzić się w miły nastrój jeszcze przed świętami. Przed spotkaniami w gronie rodzinnym, i nie tylko, aby w czasie świąt móc już tylko rozkoszować się pięknymi chwilami, które dadzą nam zadowolenie z życia i na zawsze pozostaną w naszej pamięci.


U nas, w naszych domach na Obczyźnie, świąteczny nastrój panuje już od kilku dni. Zwłaszcza wśród dzieci, moich Wnuków. One bardzo radośnie przeżywają ten czas. I aby pogłębić świąteczny nastrój, same już ubrały pachnącą, prosto z lasu, choineczkę. Po domu rozchodzi się więc już cudowny zapach… Zapach świąt.Wczoraj w nocy przypatrywałam się księżycowi. Księżyc jutro wejdzie w pełnię jest już więc ogromny i świeci intensywnym światłem. Byłam zachwycona jego pięknem. Niebo było bezchmurne mogłam bez problemu go fotografować. Jakie było moje zdziwienie, kiedy przeglądając zrobione zdjęcia na komputerze, na jednym z nich zobaczyłam taki oto widok:*Zdjęcie księżyca w pełni jest autentyczne. Zrobiłam je z okna pokoju.Pozdrawiam Wszystkich oraz życzę miłego przedświątecznego nastroju!

I bądźcie grzeczni, Mikołaj ciągle patrzy. ;)


  Spis treści zbioru
Komentarze (3)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Dziękuję Michalszko za życzenia i wzajemnie:-) Tak, magiczny czas, który chciałoby się zatrzymać...pozdrawiam.
avatar
Jeśli świętujemy nie tylko z choinką i przy stole, ale i w naszych sercach - magia nas nigdy nie opuści.

Przybieżeli do Betlejem pasterze...
avatar
Erato, dziękuję! Ano magiczny... A skoro magiczny, zatrzymać można — w sercu. ;)


Emilio, tak, właśnie tak... Wrażliwe serce nade wszystko. Dzięki niemu wszystko dookoła pięknieje, staje się magiczne. :)
© 2010-2016 by Creative Media
×