Przejdź do komentarzyNa hali
Tekst 6 z 32 ze zbioru: Limeryki wiatrem pisane
Autor
Gatunekpoezja
Formafraszka / limeryk
Data dodania2019-07-24
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń550

Na hali


Wesoły juhas spod Koziej Woli

żądał dla owiec więcej swawoli.

Baca krawaty policzył

i posłał go do stolicy

pewny, że od baranów się roi.

  Spis treści zbioru
Komentarze (9)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
"bo od baranów aż się tam roi"
W obecnym kształcie ten wers jest kompletnie nierytmiczny do reszty.
avatar
Bezsprzecznie w mieście stołecznym, baranów ci dostatek.
avatar
Upodobały sobie barany stolice ...baca miał rację :) Serdeczności :)
avatar
Dziękuję przybyszom za odwiedziny i rzecz jasna komentarze.
Pozdrawiam serdecznie.
;)
avatar
To Twój wiersz, Twoja myśl. Mnie się podoba w takim kształcie.

Nikt z nas tutaj, jak sądzę, nie jest profesjonalnym poetą ani pisarzem, „same amatory”. ;) Dlatego nie rozumem, a wręcz mnie śmieszy, kiedy jeden amator wymądrza się nad tekstem drugiego amatora i go poucza. Tzn., co? Czuje się lepszym amatorem, z wyższej półki? Taka nachodzi mnie refleksja, obserwując zachowania użytkowników portalu. Z takich pouczeń jednak niewiele dobrego wynika, bo jak zauważam, jedni nic sobie z nich nie robią, inni się obrażają, a jeszcze inni, i to w wielu przypadkach, w odpowiedzi, natychmiast doszukuje się błędów w teksach pouczającego. I potem, co bardziej krewki pisarz/poeta amator, rzuca się drugiemu pisarzowi/poecie amatorowi do gardła... i awantura gotowa. W następstwie, pod różnymi tekstami, nie tylko swoimi (na tematy — różne), wylewają na siebie hektolitry pomyj. Niektórym to tak bardzo wchodzi w krew, że nie potrafią przestać. I po co to wszystko? Czy nie lepiej rzucić na luz i cieszyć się z pisania i możliwości publikowania swoich tekstów, a i czytania tekstów innych?... Jeśli sprawiają przyjemność. Bo jeśli nie, przecież do ich czytania nikt nie przymusza. Każdy z nas ma prawo pisać tak jak mu w duszy gra... i basta! ;)
avatar
Za mikeszem111 :-)

skromna wielce befanija ze statusem niezależnego twórcy :p
avatar
MichalszkaKCz,
bardzo głęboka refleksja, ale temat jest niezwykle trudny. Oczywiście masz sporo racji, ja również nie pochwalam tego typy zachowań. Problem leży w naturze nas samych, jesteśmy rożni, mamy odmienne zdania, spostrzeżenia, czasem zachowujemy się wbrew logice, to w głównej mierze zasługa skłonności do rywalizacji, motywowania się kosztem innych. Nie jesteśmy więc idealni i lubimy się przechwalać swoją inteligencją, natomiast napewno w tym wszystkim jednego nam nie brakuję, otoż "mamy wybór" możemy ułożyć swoje relacje z innymi tak jak chcemy. Cóż ja jestem otwarty na "krytykę" która nią jest, a troll-nie i hajt omijam szerokim łukiem.
Pozdrawiam serdecznie.
:D
avatar
befana_di_campi,
bardzo dziękuję za przybycie i ocenę i komentarz,
serdeczności
;*
avatar
Tsmat, też tak uważam, że krytyka, jeśli jest budująca, jeśli nie jest zwykłym krytykanctwem, i jeśli pochodzi od kogoś na poziomie, kulturalnego — jest w cenie.
Owszem, mamy wybór, tylko nie zawsze tak od razu wybrać się da. Czasami to trwa, aż ci "napastliwi krytykanci" odpuszczą i dadzą w końcu spokój. Jestem tu już jakiś czas i zdążyłam poznać i tych wspaniałych tutaj autorów, i tych... mniej wspaniałych, że się tak delikatnie wyrażę. ;) Potrafię więc odróżnić, czyja krytyka jest szczera i budująca, czyja mniej, a czyja jest zwykłym krytykanctwem. Bo o hejcie, to już nawet nie ma co wspominać. Hejt sam w sobie jest wyraźny i oczywisty... Najlepiej na niego nie reagować inaczej niż — blokadą.
Miłej niedzieli. :)
© 2010-2016 by Creative Media
×