Przejdź do komentarzyDla jasności: ponownie 'przeklejam'
Tekst 17 z 21 ze zbioru: Komentarze i recenzje
Autor
Gatunekhorror / thriller
Formaproza
Data dodania2020-11-23
Poprawność językowa
- brak ocen -
Poziom literacki
- brak ocen -
Wyświetleń121

„List otwarty – tekst interwencyjny napisany przez autora (lub sygnatariuszy) w formie bezpośredniej do szerokiego grona odbiorców, np. do mieszkańców, podany do publicznej wiadomości (np. poprzez publikację w prasie) w celu zwrócenia uwagi opinii na przedstawioną sprawę lub wymuszenie zajęcia w tej sprawie (określonego) stanowiska przez adresata listu” [z Wikipedii].


Teraz na PubliXo stałam się oto ważną personą, ponieważ napisano do mnie list. Tak, do mnie, szeregowej użytkowniczki, która...


Zatem odpowiadam:


a) dla mnie zaszczytem jest zbanowanie przez kogoś, kto w swoim mniemaniu uważa się za człowieka pióra, a nim nie jest; na dodatek osobą pozbawioną czegoś, co nazywa się zwykłą godnością [par.: piktogram o ludziach bezdomnych]


b) bronię równocześnie piękna polskiego języka oraz służebnej roli literatury, bo ją można zawsze - utrwaloną niewprawnym piórem - doszlifować, uszlachetnić, nadać piękną formę.

Tej z kolei w tekstach rzeczonej - mimo najszczerszych chęci - osobliwie nie widzę, jedynie bijące od monitora, z szybkością Kałasznikowa: ja - ja - ja - ja - ja...


https://www.publixo.com/forum/0/tid/808


c) Nieistotne: pisać każdy może, lecz jeżeli jest to Portal, na dodatek literacki, nikt nie zabroni mi nikt czytania zamieszczonych w nim tekstów wraz z ustosunkowywaniem się doń. W świetle powyższego:


d) posiadam niezbywalne prawo, aby bronić wyznawanych przez siebie wartości i wyborów. Oraz udowadniać niepowołanym, aby ci - zza bezpiecznej (dla siebie) miedzy - mając pełne frazesów własne paszczęki - przestali mnie i moją Ojczyznę stawiać do kąta. Duża jestem.


e) Piszę tu w swoim, i jedynie w swoim, imieniu. Poglądy z Knoedlem wprawdzie zbieżne, lecz nic ponadto. Autorce rzeczonego listu - mówiąc językiem Legiona - coś tu się popierdzieliło? Krytykując bowiem twory wyżej wymienionej [nie wszystkie zresztą] czynię wyłącznie na PubliXo i nigdzie indziej. Nie uprawiam też żadnego stalkingu, ponieważ nie wchodzę w sfery życia prywatnego i nie czepiam się każdego przecinka do przecinka jak miało to miejsce w przypadku byłej wrzos10, teraz befany_di_campi, która: w 2014 tak pisała na Forum:


https://www.publixo.com/forum/0/tid/328


Nie mam również żadnego konta na FB, Instagramie czy nawet twiterze, więc gdzie i w którym miejscu mam czynić autorce „źle”?


befana_di_campi
  Spis treści zbioru
Komentarze (0)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
brak komentarzy
© 2010-2016 by Creative Media
×