Przejdź do komentarzyDzikie pszczoły nie takie znów dzikie
Tekst 76 z 128 ze zbioru: Co w przyrodzie piszczy
Autor
Gatunekpublicystyka i reportaż
Formaproza
Data dodania2020-08-01
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń367

Dzikie pszczoły nie takie znów dzikie


Swój rozum mają. Na to wygląda. Doszłam do takiego wniosku gdy zobaczyłam gdzie uwiły sobie gniazdo. Już lepszego miejsca wybrać sobie nie mogły. Jest bezpieczne po dwakroć. I przed zjawiskami atmosferycznymi, i przed złym człowiekiem. Wysoko, pod zadaszeniem, żadna zjawiska atmosferyczne im nie straszne. A ochrona przed złym człowiekiem najlepsza z możliwych. No, może nie przed każdym, ale przed tchórzliwym z pewnością.

  Spis treści zbioru
Komentarze (2)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Prezentowane na zdjęciach gniazdo - to prawdopodobnie gniazdo szerszeni lub os. Dzikie pszczoły zasiedlają zwykle rozległe szczeliny i pęknięcia w sosnach (tworząc tzw. barcie), w skałach czy w murze.

Swoje lekkie /pozbawione plastrów miodu!/ papierowe gniazda osy i szerszenie tworzą przy pomocy własnej śliny z drobinek "zeskrobywanych" ze sztachet w płotach czy z innych desek zeschłego drewna
avatar
Miłe Panie, też tak myślałam, że osie, ale siedząca na ławeczce pod krzyżem starsza pani (tubylczyni) upierała się, że jakiegoś gatunku dzikich pszczół (Wildbienen), to jej uwierzyłam.
Ja upierać się jednak nie będę... Ale, tak czy siak trzeba przyznać, że miejsce bardzo mądrze wybrały.
© 2010-2016 by Creative Media
×