Przejdź do komentarzyCelebrytka to ja! A niech mnie kto ruszy, wyciągnę go za uszy!
Tekst 11 z 11 ze zbioru: Spadają słowa jak liście z drzew
Autor
Gatuneksatyra / groteska
Formaproza
Data dodania2021-01-13
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń113

;)


Zaczęło się od tego,, że skomentowałam pochlebnie utwór cudny i delikatny  jak poranna mgiełka.

Cztery minusy za komentarz. W pierwszej chwili otworzyłam buzię ze zdziwienia, a potem naszła mnie refleksja: rany, ludzie mnie czytają!  Ktoś jeszcze opublikował  pozytywny komentarz, i nic. A ja, no, proszę, od razu reakcja.

Interesujący wiersz, w którym autorka ceni sobie bardziej śpiew kosa niż krakanie wron, także wywołał moją reakcję. Lubię  te  żółtodziobe ptaki, związane z nadejściem wiosny, o wiele bardziej niż ślimaki i pająki. Kiedy wyraziłam swoją opinię, stwierdzajac, że też lubię śpiew kosów, moim oczom ukazały się znów negatywne oceny.

Ludzie, toż to prawdziwy hejt, jak na celebrytkę przystało!

Od tej pory zaczęłam zadzierać glowę wyżej, nos  w górę. Będę pisać byle co, a i tak inni będą to czytać.

Może zacznę od starych wpisów na moim dawnym blogu o przyrodze? Miałam tam tyle czytelników pięć lat temu. Szkoda, żeby przepadło.

Albo nie, najlepsze są poradniki, bo szybko się  je pisze, na przykład : jak usunąć plamę z kanapy, jak złapać pająka  albo też jak przeskoczyć kałużę, żeby  nie zamoczyć nóg.  A żeby  nie było takie nudne, dla zabawy, wtrącę  niewinnie swoje trzy grosze, co  skieruje uwagę na moich  antyklikaczy.Na brak pomysłów nie mogę narzekać.

A może jednak nie. Po co się wysilać? Cztery zdania wystarczą. Trzeba się  cenić. Okraszę tylko jakąś starą fotką, bo każdy lubi popatrzeć. Mam: uśmiechaj się do każdego dnia lub: złość piękności szkodzi.

A niech tylko ktoś mi wytknie błędy, to się nie pozbiera. Celebryci mogą pisać, jak chcą i co  chcą, a komu się nie podoba, niech nie czyta.

Na krytykę odpowiadam krytyką -  wzmocnioną tysiąc razy. Mam też swoich stałych klikaczy, za pomocą których mogę każdego obsmarować, kto mi wejdzie w drogę.

Do boju!


(Wszelkie podobieństwa  do osób i zdarzeń są dziełemm przypadku:)).


  Spis treści zbioru
Komentarze (11)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
"Dziełem" - literówka :)

A ten "śpiew kosa" poczerwieniony niczym grom na jadaczkach kodziarskich niewiast chyba przejdzie tu do historii :-D

Na swoje wytłumaczenie dodam, iż nigdy nikogo nie minusuję [ani też nie plusuję]. Czasem likwiduję złe, czyli podłe oceny. M.in.za co? No właśnie, za maltretowanie wyżej opisanego śpiewającego ptaszka...

Bardzo serdecznie :)
avatar
Befana_di_campi, dziękuję. "A niech mnie tylko wytknie kto błędy, to popamięta";)
Śpiew kosa jest cudny. Zasługuje na przejście do historii.
avatar
Ktoś jeszcze opublikował pozytywny komentarz,i nic. A ja, no proszę, od razu erekcja. Fajnie się czyta, ale mam coś z tym słowem `reakcja`. Co przeczytam reakcja.
avatar
Arcydzieło, to jest myśl. Działa przekaz podprogowy:)

A poważnie to nie zdążyłam wnieść poprawki.
avatar
Wskazywanie winnych palcem ZANIM zapadnie wyrok w sądzie /czyli w jedynej takiej do tego celu powołanej instytucji/ - to samosąd.

W społeczeństwie unijnym ścigany prawem
avatar
Wszelkie /tutaj bardzo liczne i czytelne/ podobieństwa - patrz końcówka - skojarzone w określonym miejscu i czasie - sugerują konkretnych wskazanych palcem
avatar
Tekst - w intencjach publicystyczny, zawieszony na konkretnej sytuacji i ze spersonalizowanym dla publiksowego Odbiorcy bohaterem -

/tu w postaci 1.osobowej narratorki/

z biegiem czasu utraci swój sytuacyjny kontekst, co wyjdzie mu tylko na dobre, ponieważ zuniwersalizuje to jego przekaz.

Jaki mianowicie?

Że każdy celebryta ma swoje ściśle wyznaczone 5 minut, po czym nadchodzi następny /celebryta/, a po nim - następny itd., itd.?
avatar
Skazywanie konkretnych żywych ludzi na społeczny ostracyzm dobre było kilka tysięcy lat temu, kiedy całe /z nazwy tylko/ "demokratyczne" greckie państwo posługiwało się niewolnikami.

Sądy skorupkowe - na całe szczęście - daaaawno już mamy za sobą
avatar
Pani Emilio, bardzo dziękuję.
avatar
Przeczytałam właśnie ciekawy artykuł na temat działania portali literackich. Otóż tutaj działają"sądy skorupkowe":)
avatar
Nie tylko tutaj ;) Wystarczy posiadać nieco inne - od pozostałych - poglądy.

Czy akurat działają na PubliXo "sądy skorupkowe"? Ej, chyba bardziej T[owarzystwo] W[zajemnego] N[asmradzania] Się...

Serdecznie :-)
© 2010-2016 by Creative Media
×