Przejdź do komentarzyOkno na leśną przyrodę
Tekst 118 z 128 ze zbioru: Co w przyrodzie piszczy
Autor
Gatunekfilozofia
Formaproza
Data dodania2021-03-31
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń104

Okno na leśną przyrodę 


Wiosna trwa już od dziesięciu dni a jakoś nie bardzo widać ją w przyrodzie. Jakaś taka leniwa jest... Oj, bardzo leniwa! Niewiele jeszcze zieleni. No rusz się wiosno, a nuże!

Ciągle nie ma zielonej trawki i nie ma na czym usiąść... No okey, jest na czym, bo na czterech literach, ale żeby nie złapać wilka, lepiej jednak na razie nigdzie nie siadać. Ani ziemia odpowiednio nie jest jeszcze nagrzana, ani nawet ławki. Ale że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, można zażywać więcej ruchu, biegając spacerując, albo jeżdżąc rowerem, i wdychać cudowne wiosenne powietrze. Bo te akurat czuje się bardzo wyraźnie. Chociaż tyle. (?) Nie, aż tyle!... A wkrótce: 


  Spis treści zbioru
Komentarze (5)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
A dzisiaj we Wrocławiu wiosna aż za gorąca. Byłem na słońcu ponad dwie godziny i temperatura mnie po prostu rozkładała. Może to z powodu przedwczorajszego zabiegu operacyjnego usuwania zaćmy z jednego oka. Z drugiego trzy tygodnie wcześniej. Zupełnie inaczej postrzegam świat, ale nie jest to widzenie dobrozmianowe. Zgubiłaś przecinek przed: a.
avatar
zmiana jest zła
bo prowadzi do nicości
zniknie duch
zostaną kości
avatar
Anski, jak zwykle snujesz apokaliptyczne wizje. Wystarczy złą zamienić na dobrą... i po problemie. ;)


Ojojoj, Janko, to poważna sprawa. Musisz uważać ze słońcem. Ważne, byś wyraźniej widział świat, a na dobrą zmianę patrz tylko kątem oka. ;)
Też jestem okularnicą, gdzieś tak od przeszło 25 lat, ale jak do tej pory wszystko z oczami jest OK, Oprócz powoli słabnącego wzroku. To chyba efekt czytania w dzieciństwie w łóżku pod kołdrą przy latarce. Zdarzało się, że i przy świeczce. :D
Mówisz przecinek? Faktycznie. Hmm... a może go jednak nie zgubiłam, tylko on sam opuścił zdanie i wybył na łono w poszukiwaniu wiosny?
avatar
dobrej nie ma
czeka ziemia
albo urna
no żesz kurna!

a więc w urnę
albo w ziemię
racja Twa, bo
po problemie
avatar
A jak, Anski!... Po problemie. Tak, czy siak. ;)
© 2010-2016 by Creative Media
×