Przejdź do komentarzyTu nie ma litości i współczucia
Tekst 15 z 21 ze zbioru: Groza
Autor
Gatunekhorror / thriller
Formaproza
Data dodania2021-09-15
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń286

Witajcie!


Tu nie ma litości i współczucia, a miłosierdzie jest zakazane i dlatego nieznane!


Wszystko jest tak zorganizowane jak w kopcu termitów, wszystko tu czarne, ujarzmione i przygnębione. A lata żywota mijają w ciasnocie i ciemności. Wszyscy tu są niewolnikami i wszyscy niemal ślepi. Nikt nie ogląda słońca i nie oddycha pełną piersią. Wszystko od narodzin aż do śmierci odbywa się w ciemności wieczystej.

Bogowie komunizmu stają się tu nienasyconymi molochami. Im więcej dostają, tym bardziej gnębią, a żądania swoje kończą dopiero w chwili, kiedy człowiek zostanie uśmiercony.

Straszliwa tyrania, jakiej poprzednio w swoich dziejach nie zaznała ludzkość, jest bezimienna i nieuchwytna. Tu panuje dyscyplina sroższa niż reguła karmelitańska czy reguła trapistów, a dobrowolne poddanie się prawom i regulaminom nie wiadomo skąd pochodzącym, jest takie, że nie można tego porównać z żadną cząstką dziejów człowieka z najodleglejszej przeszłości.

Nowa postać fatalizmu społecznego powoduje, że nie istnieje tu spoczynek inny prócz snu ostatecznego, a żadna choroba nie jest dopuszczalna, a każde zachwianie się równe jest wyrokowi śmierci.

Komunizm posunięto tu do granic możliwości, tu rządzi ludożerstwo, czyli żerowanie aż do wykorzystania każdej ostatniej cząstki człowieka na rzecz utrzymania systemu.

Takie piekło nikt poprzednio nie wymyślił ani w sztuce, ani w literaturze. Wszyscy składają tu najstraszliwsze śluby spośród wszystkich, jakie kiedyś obowiązywały w zakonach o najsurowszej regule, mianowicie ślub całkowitego ubóstwa, bezwzględnego posłuszeństwa i absolutnej czystości posuniętej aż do dobrowolnej kastracji mającej na celu pozbawienie człowieka przyjemności, jaką jest prokreacja i rodzina.

Nie ma tu moralności, tu jest tylko praca. Ona jest jedynym etosem życia, jego celem i ostatecznym przeznaczeniem – oto co ludzkości osiągnęła, jest najstraszniejszym komunizmem, bo już gorszy być nie może.


Witajcie na Planecie Ziemia w 2080 roku!


  Spis treści zbioru
Komentarze (6)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Wizja tak okroooooopnieeeeee straszna, że aż śmieszna.

Dlaczego?

Bo żaden - nawet tak niewyobrażalnie nieludzki jak tutaj! - ż a d e n system nie jest aż tak głupi, by zarzynać kurę, która złote jajka niesie.

Żaden wariat nie podcina gałęzi, na której tak wygodnie się siedzi
avatar
"Żaden wariat nie podcina gałęzi, na której tak wygodnie się siedzi".

Niestety, historia świata pokazuje, że tak jest. Człowiek to wariat, morderca, zabójca, złodziej i kłamca.

Oto przykład: co 6 sekund z głodu umiera człowiek na świecie, a szaleńcy kupują perfumy za setki dolarów za flaszkę (takie ceny się zdarzają).

Czy trzeba więcej przykładów?

Pozdrawiam!
MS
avatar
Naturalnie, że tak: jedni jak muchy giną z głodu, a drudzy - z przeżarcia, wiadomo :( Tak było, jest - i wciąż chyba, niestety, będzie,

chociaż

upowszechnienie internetu już JUŻ zapowiada jakieś radośniejsze światło w tym naszym iście piekielnym tunelu.

Jednak prognostyk, zawarty w tym tekście - i wyłącznie nad tym tekstem się pochylmy - jest chybiony właśnie dlatego, że jego przesłanki są po prostu nielogiczne
avatar
"Bo żaden - nawet tak niewyobrażalnie nieludzki jak tutaj! - żaden system nie jest aż tak głupi, by zarzynać kurę, która złote jajka niesie".

A czym był i jest komunizm jak nie wyniszczeniem?
Czym były niemieckie obozy koncentracyjne?
Tam stosowano zasadę:wyniszczenie przez pracę a człowiek to numer i surowiec.
Czy ten świat współczesny, ten po 1945 roku jest inny?

Ostatnia wojna w Europie to w dawnej Jugosławii, a co robiono w Iraku, Libii, Syrii i ostatnio w Afganistanie?
A co robi się ze służbą zdrowia ( 2 miliardy na TV a parę groszy na leczenie raka).

Nie chce Panią pouczać, bo to nie mój cel i nie to miejsce.

Zło tego świata pokazuje swoje oblicze jako "cukierek z arszenikiem!" - ludzie żyją w iluzji, że jest dobrze..., ale to iluzja sytych.

Polecam podróż do Bangladeszu! Tam można zobaczyć prawdziwe oblicze tego świata, a jak nie to polecam podróż do Korei Północnej, albo do Sudanu i Czadu!

Pozdrawiam!
MS
avatar
Wyjedźmy do Sudanu,
Do Bangladeszu,
Marakeszu,
Do Iranu!

Od dziesięcioleci oglądam - dzisiaj już jako osiwiała ze zmartwienia staruszka - wszelkie możliwe i niemożliwe doniesienia telewizyjne czy w sieci z całego sponiewieranego świata i dobrze W I E M, że to nie fotomontaż!

chociaż wszyscy chyba wolelibyśmy, żeby to było tylko czyste kino i jedynie zwidy i omamy jakiegoś popaprańca ;(

Powtarzam:

wizja apokalipsy oparta na Pańskich założeniach /że ludzie sami siebie będą okaleczać, że wymrzemy w ciągu życia jednego pokolenia itd. - patrz tekst/ nie ma racji bytu
avatar
Ależ autorze, to wszystko już było. Czymże było niewolnictwo w ubiegłych stuleciach jak nie "żerowaniem na każdej ostatniej cząstce człowieka"?
Jeśli sięgniemy do naszych polskich korzeni sprzed Konstytucji 3 maja, to znajdziemy wypowiedzi ówczesnych na temat, że chłop jest czymś w rodzaju zwierzęcia. A przecież u nas, ponoć, niewolnictwa nie było. Do następnych pokoleń należy wybór: niezgoda i bunt na zastałą rzeczywistość albo poddanie się władzy.

To właśnie buntownicy popychają świat do przodu, a nie konformiści i współcześni niewolnicy.
© 2010-2016 by Creative Media
×