Przejdź do komentarzyRozdział 10. Hic est finis (2/2)
Tekst 11 z 11 ze zbioru: WHITES - Part 1
Autor
Gatunekfantasy / SF
Formaproza
Data dodania2022-06-27
Poprawność językowa
- brak ocen -
Poziom literacki
- brak ocen -
Wyświetleń126

Ciężko było określić, co poczuli, gdy ujrzeli zmierzającego w ich stronę człowieka. Miał on tęczówki krwistego koloru i gdyby nosił żółty strój domowy klubu Chimki Moskwa, mógłby zostać z pewnością wzięty za jednego z najwyższych koszykarzy w rosyjskiej Superlidze.

Stali od kilku sekund w bezruchu, ze zdziwieniem obserwując to, co dzieje się z otaczającą ich do niedawna ciemnością, oświetlaną jedynie przez wąski snop żółtego światła latarki, wiedzionego po czerwonym szlaku.

Teraz jednak powoli, lecz stanowczo zza pleców zbliżającego się w ich stronę mężczyzny przebijały się białe smugi światła. Powoli obejmowały przestrzeń wokół nich. Ściany, sklepienie i filary – wszystko było czerwonego koloru, wyblakłe, lecz pozbawione krwi. W końcu blask tak mocno zdominował otoczenie, iż można było dojść do wniosku, że znajdują się w proceduralnie generowanym świecie, gdzie za pomocą odpowiednich informatycznych formułek dokonano podmiany praktycznie wszystkich znanych człowiekowi barw na biały.

- A więc jesteś, Pavel – przybysz zatrzymał się metr przed nim. – Tatiana, Wadim.

Po chwili ugiął się w pasie i wskazał ręką kierunek ostatniej prostej, podobnie jak kelner zapraszający do stolika grupę osób chętnie zostawiających hojne napiwki.

- Nie mogliśmy się was doczekać. Zapraszamy.

Dostrzegli, że nie muszą poruszać nogami. Coś niosło ich do przodu. Czuli się jak Ikar lecący przez greckie niebo. Ich skrzydła zostały jednak należycie przygotowanie i nie mogło być mowy o jakimkolwiek wypadku.

Zbliżali się coraz bliżej do wrót, z których wylewało się światło o kolorze białym takiej intensywności, że nie mogli na nie dłużej patrzeć.

Zamknęli więc oczy i pod wpływem niewidzialnej prowadnicy wstąpili do Bastionu.

Hic est finis. To już koniec.


  Spis treści zbioru
Komentarze (0)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
brak komentarzy
© 2010-2016 by Creative Media
×