Przejdź do komentarzyWielki Mason Pike
Tekst 7 z 14 ze zbioru: Kongregacja Doktryny Wyzwolenia
Autor
Gatunekpopularnonaukowe
Formaproza
Data dodania2017-06-26
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń1467

Fragment, cyt.:


<`Pierwsza wojna światowa musi się rozegrać, by iluminaci obalili carat w Rosji i stworzyli z tego kraju fortecę ateistycznego komunizmu. Antagonizmy wywołane przez iluminacką agenturę między Niemcami i Brytyjczykami będą motorem napędowym wojny. Pod jej koniec zostanie zbudowany komunizm w celu zniszczenia innych rządów i osłabienia wpływów religii` – zapowiadał Pike.


Historycy spieraliby się zapewne z jego opinią, dopatrując się w ruchu bolszewickim inspiracji niemieckich, a nie iluminackich. Prawdą jest natomiast, że końcówka I wojny światowej przyniosła w Rosji rewolucję, której rezultatem było przejęcie władzy nad krajem przez frakcję Lenina.

Skąd Pike wiedział o tym prawie 50 lat wcześniej? Tego nie wiadomo. Jeszcze ciekawsze rzeczy miał on do powiedzenia na temat II wojny światowej.


`Musi ona wybuchnąć, by zniszczony został nazizm i by (…) powstało niezależne państwo Izrael w Palestynie. Podczas II wojny międzynarodowy komunizm musi umocnić się na tyle, by zbalansować wpływy chrześcijaństwa, które zostaną ograniczone (…) do czasu, aż będziemy mogli wykorzystać je w społecznym kataklizmie w czasach ostatecznych` – pisał mason.

Wojna ta musi być prowadzona w taki sposób, by islam i państwo Izrael wzajemnie się unicestwiły. W tym czasie w innych społeczeństwach, podzielonych odnośnie tej sprawy (tzn. konfliktu na Bliskim Wschodzie – przyp. aut.) pojawią się nihiliści i ateiści, którzy wywołają wielką społeczną katastrofę, jaka doprowadzi narody, po pierwsze, do zupełnego ateizmu, a po drugie do barbarzyństwa i krwawych przewrotów` – pisał.


Ale to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że ludzie – zmęczeni zarówno starym porządkiem, jak i rewolucją, będą szukać alternatywnych dróg rozwoju.

`Wszędzie na świecie obywatele, zmuszeni do obrony przed rewolucyjnymi mniejszościami, będą prześladować tych niszczycieli cywilizacji. Wielu ludzi, rozczarowanych chrześcijaństwem (…), nie wiedząc, gdzie skierować swoje dziękczynienie, przyjmie nauki Lucyfera, którego doktryna ujrzy wtedy światło dzienne. Efektem tego będzie ruch, który unicestwi zarówno chrześcijaństwo, jak i ateizm` – pisał Pike.>

  Spis treści zbioru
Komentarze (3)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Ten, który widzi, objawi się sto lat po zakończeniu pierwszej wojny światowej, a w początkowej fazie trzeciej wojny światowej, co do początków której nie będzie jednoznacznej wykładni. On przedstawi światu nową doktrynę, niwecząc dotychczasowe idee i założenia. Wyć będą i rwać włosy z głów własnych i cudzych, kiedy przemówi jego nieodparta logika, osadzona na analizie dusz. A słowo jego połamie każde jarzmo. Wielu będzie uszy zatykać, by jego nie słyszeć, ale on skorzysta z „Wielkiej głowy”, której długie języki oplotą Ziemię i nie ruszając się z miejsca, pojawi się w każdym domu i miejscu na świecie. Stanie w prawdzie i obnaży ludzkość, aż po akt stworzenia, docierając do sensu istnienia. Ten, który potrzebował jedynie narzędzia. A wszystko to, zapisane jest w gwiazdach, które przynoszą początek i koniec każdej eksplozji życia w kosmosie.
avatar
To bardzo ciekawe, a nawet fascynujące rewelacje. Czy znają je możni tego świata? Chyba nie, gdyż biorą ich pod uwagę w swoich poczynaniach.
avatar
Jeśli jakiś XIX-wieczny mason-wizjoner mówi jak ten Prorok o obu wojnach światowych, komunizmie, nazizmie itd., a potem wszystko to NAM się nie tylko wizualizuje, to... może mamy do czynienia z preparacją - pardon! z reperacją! - zwłok??
© 2010-2016 by Creative Media
×