Przejdź do komentarzyDrabble - Niebezpieczna Zabawka
Tekst 143 z 119 ze zbioru: Różne teksty
Autor
Gatunekobyczajowe
Formaproza
Data dodania2020-08-09
Poprawność językowa
- brak ocen -
Poziom literacki
- brak ocen -
Wyświetleń80

Dzisiaj jestem, bardzo szczęśliwą dziewczynką, jak nie wiem co. Dostałam od mamusi prezent. Wspaniałą lalkę, z różnymi funkcjami. Najbardziej mnie cieszy, funkcja płakania. Mamusia mi przeczytała, instrukcję obsługi, która o tym jest. Trzeba odkręcić czubek głowy, nalać smutnej wody, zakręcić wieczko, nadusić guzik i będą płynąć łzy. Zapytałam, czy jak naleję wesołej wody, to lalka będzie płakać radośnie i przestanie się martwić? Mamusia powiedziała, owszem, ludzie też, czasami płaczą ze szczęścia.


Długo szukałam, ale znalazłam w tatusiowej szufladzie. Pójdę do koleżanki i zrobię jej młotkiem dziurę w głowie. Później naleję wesołej wody. Przestanie byś smutna, bo będzie płakać, radosnymi łzami.

  Spis treści zbioru
Komentarze (8)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Taki fajny pomysł na drabble, a puenta niestety spalona. Autorko, popracuj nad
i brak warsztatemm, powtarzają się te same słowa. Natomiast podoba mi się staranność i oszczędność wypowiedzi.
avatar
DekaosDondi, autorze :)
avatar
Ape→ Dzięki za słowa krytyki:)
Nie spocznę na liściu bobkowym:)
To mówi mała dziewczynka i nie myśli o tym, co powtarza, a co nie. Zresztą starsi obywatele,w potocznej mowie, czynią podobnie. Miało być naturalnie.
A poza tym, lubię czasami dziwnie pisać:))
avatar
Spodobał mi się. Puenta jest ok, jak dla mnie.Jest pomysł.
Tak, jeżeli jest to zapis myśli małej dziewczynki, to mogą być powtórzenia, kolokwializmy, zwykły język.

Natomiast interpunkcja jest fatalna (zbyt dużo przecinków). Chociaż to "zapis myśli", pisownię tu stosuje się jak w narracji, prawidłową.
avatar
DekaosDondi, dzięki, że mnie zmasakrowałeś :) Uważam, że małe dziewczynki ogólnie nie mówią w taki sposób, nawet te najbardziej wygadane. Powiedziałaby, że ma lalkę, która umie płakać, ale trzeba jej wlać do głowy trochę wody.
avatar
Hardy, jak dla mnie puenta zbyt banalna. To samo mógłby powiedzieć każdy dorosły, ale nie dziecko. I nie ma tu dla mnie żadnego zaskoczenia. Gdyby ta dziewczynka coś zrobiła, a nie powiedziała, wtedy tak. Tu mi się przypomniała moja kilkuletnia wówczas siostrzenica, która okaleczyła w dobrej wierze świnkę morską.
avatar
Hardy→ Dzięki→ No faktycznie. Przecinków, jakby mucha narobiła. Albo robię za mało, albo za dużo.
Ale tu i tak nie poprawię:)↔ Pozdrawiam:)
avatar
Ape→ Znowu Dzięki:)→ Hmm...małych dziewczynek jest na świecie miliony. A jeśli jedna wyjątkowa,tak się właśnie wysławia?
A skoro tak, to miałem ją na myśli:)) ↔ Pozdrawiam:)
© 2010-2016 by Creative Media
×