Przejdź do komentarzyEbook to moja pasja
Tekst 3 z 4 ze zbioru: Felieton
Autor
Gatunekobyczajowe
Formaartykuł / esej
Data dodania2018-11-18
Poprawność językowa
- brak ocen -
Poziom literacki
- brak ocen -
Wyświetleń518

W moich powieściach na pierwszym planie są kobiety. Tak się składa, że mężczyźni je wspierają, najczęściej swoją miłością. Z jakiegoś powodu te kobiety są bardzo silne i niezależne. I  tylko wydaje im się, że same sobie świetnie radzą z przeciwnościami i trudnymi sytuacjami. Nie utożsamiam się z nimi, nie naśladuję swoich bohaterek. Lubię myśleć o nich jak o postaciach, ale  jedno jest pewne, wiele zaczerpnęłam z życia innych i ze swoich własnych przeżyć. Wiele razy przechodziłam obok prawdziwej miłości, żeby się nie rozczarować. Dlatego nigdy się nie dowiem, która z nich była ważna albo najważniejsza. Nie klasyfikuję swoich doświadczeń, myśląc, to było istotne, dlatego postąpiłam tak czy inaczej. W zasadzie prowadzi mnie intuicja. To ma swoje dobre i złe strony jak wszystko. Kiedy trzy lata temu zaczęłam wydawać swoje e-booki, nic nie wiedziałam o tym rynku. Nie miałam pojęcia, do czego służy numer ISBN, i tak naprawdę chyba dopiero sześć lat temu zaczęłam  interesować się Internetem. W zasadzie samo zaczęło się wydarzać. Oczywiście, że wszystkie dobre wydarzenia zawsze poprzedzały jakieś masakry, nie odwrotnie, podobnie jak w życiu moich bohaterek. Najpierw dostają po głowie, dopiero potem odkrywają, że wszystko, co złe na końcu okazuje się zbawienne. Im głębiej wchodzę w to, co robię, tym bardziej mnie to interesuje. Nie wiem, czy jest coraz łatwiej, czy coraz trudniej. Ktoś mi kiedyś powiedział; „Patrz w słońce, kobieto, tylko ono naprawdę istnieje”. A może to moje słowa, mojej intuicji, już sama nie wiem. Miłego dnia:)

  Spis treści zbioru
Komentarze (2)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Elka, no wreszcie piszesz, jak normalna kobieta, poetka i literatka (nie mylić ze szkłem). Co do miłości, która jest ważniejsza, a która jedynie bardziej wilgotna i rytmiczna, to jeszcze nic nowego nie wymyślili. Chyba nikt jeszcze nie próbował jeść czekoladek w papierkach, czy złotkach. Trzeba złotko odwinąć i dobrać się do smaków. Skoro przechodziłaś obok miłości (l.m), to z pewnością nie dawałaś się ze złotka odwinąć… a szkoda, bo sukces, to suma podejść jak często zdarza mi się radzić innym, ale oczywiście nie zachęcam tym samym do jakichś multi kontaktów, bo od czego jest w końcu kobieca intuicja?
Mężczyźni są w kropce… kiedy jedną kobietę uszczęśliwiają, inną czynią nieszczęśliwą i doprawdy nie wiadomo, jak postępować? Kiedy dwie są szczęśliwe, zawsze ta trzecia musi odcierpieć. Zycie człowieka zrodzonego z niewiasty jest trudne i pełne trosk.

a oto muzyczny akcencik:

https://youtu.be/0uuYicF9eUg
avatar
Ela, a jest z tych e-booków jakaś kasa? Można na tym zarobić? Chętnie wszedłbym w ten biznes. Myślę, że też bym polubił e-booki.
© 2010-2016 by Creative Media
×