Przejdź do komentarzyWandea
Tekst 15 z 46 ze zbioru: Prawda ponad wszystko
Autor
Gatunekpoezja
Formawiersz / poemat
Data dodania2019-03-11
Poprawność językowa
- brak ocen -
Poziom literacki
- brak ocen -
Wyświetleń573

Jak kto jeszcze z was

Nie wiedział

Jakby kto jeszcze  hasłami

Przyćmiony miał umysł

Lub oczy z obłudy

Bielmem mu zaszły

Co znaczy lewica

Nieszczęście czerwone

Kłamstwo  i mordy

Niech spojrzy  w stronę Wandei

Tak właśnie  zaczęło

Dziś zapomniani

Mają   rocznicę


https://www.pch24.pl/smierc-wandei--ludobojstwo-duma-francji-pch,60484,tv.html?fbclid=IwAR0BJauuohWwrXMJUlH9uM4hm1i0yZJ9hXau2efMGyqyEOPyoMBEMGzwssk


  Spis treści zbioru
Komentarze (10)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Świat zapomniał tamtą masakrę,w obliczu kolejnych, krwawych starć i porachunków, którym przewodziła, tak zwana, lewica.
avatar
Szaleństwo rewolucyjne, spuszczone ze smyczy, ma zawsze przyczyny, które wzbierają przez lata i iskrę, która podpala lont. Siedemset lat udziału kościoła w zbrodniach, opływania w bezczelne bogactwa i współrządzenie w monarchiach, na koniec pretekst w postaci masakry w Machecoul. Kilka słów z ambon mogło w porę powstrzymać samobójczy atak kilku tysięcy chłopów na uzbrojoną armię. "Kolumny piekielne", "deportacje pionowe", czy"małżeństwa republikańskie" to już narzędzia rewolucji, a nie przyczyny konfliktu. Najczęściej przytacza się liczbę 300 tysięcy ofiar. Warto zadać pytania: Czy mordowani księża, tak naprawdę, byli męczennikami wiary, czy własności? Co by się zdarzyło, gdyby to powstańcy zwyciężyli nad armią republikańską? I wiele innych. Film po otwarciu linku jest tylko jednym z punktów widzenia, do tego tendencyjnym
avatar
Mord Wandei polegał własnie na prawnym dekrecie ustaowionym formalnie a bunt miał wymiar obrony.
Jak by postąpili - w filmie jest zmianka że uwolniono pięć tysięcy czerwonych morderców.

Ale co ważne - że czerwoni w jakiejkolwiek postaci kłamią manipulują w sposób prawny i zalegalizowany w myśl zapewne wyższego celu jednak nikt inny nie upowszechnia masowej obłudy.

Wandea to przedsmak komunismu i faszyzmu.
Hitler - nie inaczej był sosjalistą - prawie komunistą .
Bielmo na oczach !
avatar
Rozar, zerknij czasem w kalendarz, bo jesteś gotów pomylić komunardów z komunistami, czy Rewolucję Francuską z Październikową, albo seksualną
avatar
Toż to to samo - czerwone gówno w różnych odmianach i stopniach choroby.
Oczywiście potwór podlega ewolucji i dostosowuje się. I dawno by zdechł gdyby nie - jak wspomniałem świadome utajnianie cenzurowanie zbrodni jak i całkowitego nonsensu logicznego idei lewicowych i całej hipokryzji.


Bez kłamstwa i cenzury lewica nie istnieje !

Przypominam że bunt w Wandei był podobny do zrywów robotniczych w Polsce - to ci się zbuntowali dla których niby była ta rewolucja .
avatar
Lewica nie miałaby szans na wybuch i próbę praktycznej realizacji swoich chorych idei, gdyby prawica w swojej pysze nie dawała powodu do wybuchu.
avatar
Owszem te masy rewolucjonistów miały motywy.
Ważne jednak jest podsumowanie z którego wynika niezbicie wszystko co czerwone niszczy cywilizację: mordując, manipulując, niszcąc wartości oraz wszelaki dorobek.
avatar
Wszelkie rewolucje od powstania Spartakusa po niedawne zamieszki w Hongkongu mają charakter lewicowy.

Historia świata nie zna rewolucji prawicowych
avatar
Wandea (patrz nagłówek - tutaj chodzi o chłopską czerwoną Francję końca XVIII wieku, walczącą z rojalistami) - to jeden z miliona na Ziemi przykładów społecznego buntu przeciwko niechcianej władzy
avatar
Jest sporo prawicowych rewolucji - ALE !!!! cicho sza !!!
To tematy tabu.
Cicho ma być .
Nie tylko Wandea ale i w Meksyku Chrystiada nasza Konfederacja Barska , w Rosji było kilka przeciwko sowietom , oraz w Hiszpanii przeciwko światowym bandom - Rewolucja przeciwko obcej interwencji.
© 2010-2016 by Creative Media
×