Przejdź do komentarzyLot i GPS
Tekst 60 z 134 ze zbioru: Blaski i cienie
Autor
Gatunekobyczajowe
Formaproza
Data dodania2019-04-30
Poprawność językowa
- brak ocen -
Poziom literacki
- brak ocen -
Wyświetleń1514

Lot i GPS


Lecąc samolotem, - należy na to spojrzeć  bardzo praktyczna – co robi pilot małego samolotu, gdy chce nim gdzieś dolecieć. Do dyspozycji na ważne przyrządy. Wyposażony jest w prędkościomierz, wysokościomierz , elektroniczny wyświetlacz parametrów pracy silnika, oleju, paliwa i wiele innych, to jednak bardzo ważna jest busola magnetyczna i GPS.  Mamy przed sobą wolną, ogromną  przestrzeń. W tej bezkresnej rzeczywistości musi odnaleźć właściwy kierunek, by dolecieć do celu...  W tym pomaga mu busola magnetyczna i GPS.

Czy wiesz, że masz taki GPS w sobie?  Mają go bociany, nietoperze, wieloryby, delfiny ... i wiele innych stworzeń. Jest takie powiedzenie: „Kogo Pan Bóg stworzył, tego nie umorzył ”.  Dzięki temu bezbłędnie trafiają do upragnionego miejsca. Człowiek zdąża do swego przeznaczenie, jakim jest powrót do domu Ojca w niebie.


Pamiętaj!

Unikaj usilnie grzechu, gdyż on wprowadza zakłócenia w odczytywaniu właściwego kierunku lotu.  Spis treści zbioru
Komentarze (3)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Bezbłędny nasz GPS zaprowadził masy ludzi do obozów zagłady, na pola Stalingradu, do slumsów 20-milionowej metropolii-Meksyku, w zgubne nałogi, w samotne ojcostwo, w bezdomność, do kryminału, do burdelu ma kółkach itp., itp.

Autor "oświeca" tutaj nie ciemne jak tabaka w rogu dziateczki przedszkolne, a światłych Europejczyków
avatar
Unikaj, Lechu, grzechu!
Unikaj grzechu, Grzechu!!

Historia wszak podpowie,
Że z grzechem żyje człowiek.
avatar
Żeby ludzkość wyszła z pętli wojen, z bezdomności, z nałogów, z kryminału, z samotnego macierzyństwa/tacierzyństwa, z całego tego burdelu na kółkach, trzeba:

- zainwestować we wszystkie rodziny dysfunkcyjne nie tylko czas, pomoc materialną, ale także realne wieloaspektowe specjalistyczne wsparcie;

- gruntownie zreformować narodową edukację oraz służbę zdrowia narodową tak, by służyły całemu NARODOWI, a nie tylko tym najlepszym /prymusom i prymasom/
© 2010-2016 by Creative Media
×