Przejdź do komentarzy- na równi pochyłej -
Tekst 27 z 27 ze zbioru: okolicznościowe
Autor
Gatunekpublicystyka i reportaż
Formaproza
Data dodania2019-05-12
Poprawność językowa
- brak ocen -
Poziom literacki
- brak ocen -
Wyświetleń36

Abp Głódź: przyszedł czas, że w Polsce rozbrzmiewa wobec Boga słowo `nie` `Hałaśliwe, buńczuczne, pewne siebie. Nie - Chrystusowi, Kościołowi, wspólnocie katolickiego narodu, normom chrześcijańskiej moralności, kulturze duchowej, polskiej tożsamości. Wartościom, w których Polska trwa` - przestrzegał Głódź.

źródło:

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-05-12/abp-glodz-przyszedl-czas-ze-w-polsce-rozbrzmiewa-wobec-boga-slowo-ni/?ref=aside_najnowsze


+++

Dla mnie - starszej już osoby po siedemdziesiątce - niepojętym jest język, jakim wypowiadają się hierarchowie Kościoła, reprezentujący głoszoną w nim religię chrześcijańską. To jakiś zupełny absurd, aby wykształcone przecież osoby z taką łatwością obwiniały za postępujące odchodzenie od Kościoła kolejnych grup wiernych, jakieś obce siły.

Nie mogą zrozumieć - zapewne nie chcą - że wina w `porażającym` stopniu leży właśnie po ich stronie. To, że przez świat  akurat w tych dniach przewala się fala kolejnych doniesień o pedofilskich wyczynach różnej maści funkcjonariuszy tego Kościoła, jest jedynie pokłosiem ich dawnych, a i obecnych zaniedbań - czy po prostu zamiataniem owych spraw pod gruby, instytucjonalny dywan Kościoła.

.

Rusz kamień, a wywołasz lawinę. Rusz kamień, a upadnie imperium ..

(cytat z M. L. Kossakowskiej)

.

Podporą owego kamyczka podtrzymującego narastającą przez wieki lawinę byli przecież najwyżsi rangą przedstawiciele Kościoła, zapewne i z niejednym papieżem na czele. No, a teraz właśnie posypało się w każdej stronie świata, a to obsuwanie się owej lawiny będzie narastać z dnia na dzień. I żadne tutaj, kolejne `ślinogrzmoty` wypływające z ust podobnych do abp.Głódzia nie uspokoją sprawy, a wręcz przeciwnie - jeszcze ją rozjątrzą.


Atak na bezprzykładnie grzeszne - a bardzo często bezkarne - zachowanie się wielu spośród duchownych nie jest przecież walką z Kościołem!!!

Jest czystej wody obroną wiary i samego Kościoła przed apostołami diabła, paradującymi w fioletach i czerni swoich sutann ..

  Spis treści zbioru
Komentarze (0)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
brak komentarzy
© 2010-2016 by Creative Media
×