Przejdź do komentarzyPrzychodzą kiedy chcą
Tekst 5 z 13 ze zbioru: Impresje
Autor
Gatunekproza poetycka
Formaproza
Data dodania2019-06-30
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń416

Drzwi otwierają się na całą szerokość. Bezszelestnie. Pojawiają się cienie, a może to tylko wyobrażnia.


- Zapraszam-mówię na wszelki wypadek. Szuranie butów o wycieraczkę. `Jacy porządni` myślę `nie chcą nanieść błota ze swoich dróg`. Wśród nich dwoje starszych ludzi, którzy tu mieszkali przede mną. Umarli dawno temu. Myślę, że chętnie tu przychodzą, siadają i wspominają. Nic nie robią, nic nie mówią. Są.


Czuję obecność ich wszystkich,choć tak naprawdę nie wiem ilu ich jest. Zapadają po kątach mieszkania.

Słyszę ciche szelesty lub coś w rodzaju pomrukiwania. Najczęściej jednak zapada cisza, że nie słychać  wiatru za oknem, ani odgłosów miasta.


Wracam do swoich zajęć.Niech duchy sobie posiedzą.


  Spis treści zbioru
Komentarze (7)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Tak ...mają nad nami tę przewagę, przychodzą kiedy chcą a w sumie to czemu nie...w końcu to kiedyś był ich dom...tylko nie przeszkadzajmy sobie ...Pozdrawiam :)
avatar
Tak, duchom trzeba dać posiedzieć ciszy.
avatar
Domy żyją, choć ich mieszkańcy już od dawna śpią na cmentarzu
avatar
Ciekawy tekst o niełatwym temacie, chyba w każdym domu jest sporo niezidentyfikowanych dźwięków. Podczas ciszy nocnej siedząc w domu sam nieraz zrywałem się mówiąc do żony hmm "a co to".:o
Popraw tylko odstępy po znakach interpunkcyjnych, różnie z tym u Ciebie widzę jest, a będzie super.
Pozdrawiam
;)
avatar
Duchy mają ten komfort, że nigdzie się nie spieszą. Trzy wymiary nas żyjących ograniczają.
avatar
Bardzo ciekawa i wyjątkowo sentymentalna miniaturka prozatorska, a przy tym napisana barwnym językiem. Niestety, wkradło się sporo błędów, głównie interpunkcyjnych, ale nie tylko.
W zwrocie "Zapraszam-mówię" jest łącznik, a powinien być myślnik, czyli brakuje dwóch spacji. Brakuje też spacji po jednej kropce i jednym przecinku. W zdaniu "Zapadają po kątach mieszkania" nie bardzo pasuje mi słowo "zapadają", a tym bardziej, że dwa zdania dalej to słowo jest użyte we właściwym znaczeniu. Proponuję pomyśleć nad zmianą tego czasownika. Brakuje przecinków przed: kiedy (w tytule), myślę, nie chcą, ilu ich. Zbędny przecinek przed: ani odgłosu.
avatar
Jestem bardzo wdzięczna za wszystkie komentarze. Miło, że ktoś czyta, że nie trafia to w próżnię. Dziękuję.

janko, Tobie szczególnie dziękuję za wnikliwą krytykę mojej interpunkcji. Wszystkiemu winna moja niecierpliwość, a pewnie też niedostateczna wiedza.Poprawię się.
pozdrawiam
© 2010-2016 by Creative Media
×