Przejdź do komentarzyCzy epidemia naprawdę jest ?
Tekst 207 z 192 ze zbioru: Znak czasu
Autor
Gatunekpublicystyka i reportaż
Formawiersz / poemat
Data dodania2020-08-04
Poprawność językowa
- brak ocen -
Poziom literacki
- brak ocen -
Wyświetleń144

Wirus istnieje tylko medialnie .

Skala zachorowani jest tak mała że nie można nazwać tego epidemią(definicja) a sam wirus jest tak niegroźny że zainfekowany organizm nie wytwarza przeciwciał.

Jest jednak jakaś kombinacja że potrafi być groźny ale tylko dla 0.00000000001%( coś koło tego:-) populacji i to starszej , no i w połączeniu z innymi chorobami.

Praktycznie wszyscy przechodzą go bezobjawowo lub (0,0000001 % populacji) z mikro objawami jak brak smaku węchu i lekki ból głowy. ( dane w procentach sa w przybliżeniu)

Brakuje jednak odpowiedzi na podstawowe w takich sytuacjach pytania :

- czy przeprowadzono badania przesiewowe na ludności -Może 30 % społeczeństwa ma już  wirusa i bez sensu są kwarantanny ?

- nie ma badań przesiewowych na obecność przeciwciał które by mówiły o skali przebycia choroby - tej dającej objawy kliniczne.


Póki co -chorzy nie mają objawów i powinno nazywać się ich jedynie zakażonymi - choć to też jest bez sensu bo zakażeni jesteśmy wszyscy, każdy czymś - wirusów i bakterii jest pełno jak i mikro infekcji .Czyli faktycznie, nic im nie jest – NIC NIE MA !


Nie ma też logicznie ujmując - uzdrowień,  bo niby z czego,  jak nie było infekcji ?

Należy zadać jednak pytanie o osoby zmarłe .( statystyki tego roku pokazują mniej zgonów niż w zeszłym roku)

I tu jest zdumiewająca skłonność przypisywania zgonów dla covid 19– a dlaczego nie na np. zaawansowanego raka pacjenta  ?.

Wspomnieć też należy o sporej ilości zmarłych w wyniku intubowania - taki morderczy sposób leczenia .

Ciekawa historia z USA gdzie po podpisaniu zgody pacjenta kładziono, usypiano narkotykami i na dwa tyg.  przywiązywano i wkładano rurę ze sztucznym oddychaniem, którego  człowiek z natury nie jest w stanie przeżyć. W jednym szpitalu z  New Y. zmarli wszyscy prócz narkomana który uciekł :-).( temat tabu bo takich zgonów było mnóstwo ) … Przypuszczalnie sprawa z Floydem (zabitym czarnym bandytą ) była tematem zastępczym by odwrócić uwagę od prawdziwych tragedii  po nieprawidłowym lub niepotrzebnym  leczeniu .


Pozostaje jednak wiele pytań PODSTAWOWYCH na które nikt nie daje odpowiedzi a które to normalnie  powinny zaistnieć  w przestrzeni medialnej . Wymaga tego-  nie tylko zdrowy rozsądek ale i naukowe podejście do sprawy na wzorcach dobrze już znanych i dawno określonych.

Mamy tylko informacje że ileś tam tysięcy osób jest chorych  lub ileś set zostało dziś zakażonych – co jest zwykłym kłamstwem, typowym  dla krętacza adwokata i nie przystoi szacownym mediom (z obu stron konfliktu politycznego)


Informacja powinna brzmieć prawidłowo :

Wykryto – stwierdzono  corona wirusa u  0,000000(ileś tam zer po przecinku) procent populacji czyli u np. 13tys osób . Z czego objawy kliniczne ma np. trzysta osób co stanowi 0,0000000000(ileś tam) procent populacji.

W dniu dzisiejszym wykryto 400 przypadków z czego tylko dwa mają objawy poważne a trzy nieznaczne .

W obecnej sytuacji covid nie przedstawia większego zagrożenia niż zgony przy utonięciach lub po ukąszeniu os  lub szerszeni …..Dowiedzenia państwu i życzę dobrej nocy………. - tak powinny brzmieć prawdziwe informacje  .

Tak sprawę określam  ja – zwykły człowiek – a są przecież fachowcy których raportów- analiz  trudno usłyszeć . Tu przyznać się muszę że  posiłkowałem się trochę opiniami fachowców ale też z doświadczenia wiem jak analitycznie powinien wyglądać raport z prawidłowo określonymi pytaniami ,odpowiedziami i kontr pytaniami , problemami , definicjami itp.  Pozdrawiam i życzę spokojnego choć deszczowego dnia .  Spis treści zbioru
Komentarze (5)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Autorze,podaj, proszę źródła, z których została skonstruowana ta opinia.

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-profesor-krzysztof-simon-o-epidemii-i-restrykcjach-4642232
avatar
Niezaprzeczalnym triumfem globalnej akcji pt. pandemia 2020 jest wyrobienie w narodach nawyku MYCIA RĄK.

Jej przegraną są potrójne już Himalaje zużytych maseczek i rękawiczek
avatar
Trudno ocenić walory tekstu, który jest cytatem.

Pytanie, skąd czerpanym, aż się ciśnie na usta
avatar
Opinia jest pochodna paru źródeł .
A liczby są oczywiście przesadzone by jaskrawić mikroskopijność zjawiska .
Obecnie -ma wirusa około trzynastu tysięcy ludzi co na populację 38 000 000 ludzi stanowi jakiś miro promil.
Ale i tak zapewne 98 % tych ludzi przechodzi bez objawowo lub delikatnie co stanowi juz 0,000000 któreś miejsce po przecieku procenta populacji.

Upewnił mnie przy tym film z szefem jakiejś niemieckiej kliniki który dokładnie potwierdził to co myślę .
Oczywiście zakładam że mogę się mylić ….-ale to też wychodzi pomyłka moja ma jakiś mikro promil możliwości :-)

Więc tak sobie myślę droga Ape że możemy się spotkać bez obaw , przywitać się , wypić kawę, pocałować się nawet .....itp. z mikroskopijnym ryzykiem że coś może nam się stać .
Tak że chyba warto zaryzykować ;-)
avatar
Kto bada wiarygodność opinii, kto je certyfikuje? Czy to wiarygodni są ludzie?
A Rozar przez dobór cytatów stworzył tekst.
Masz rację - międlą w kółko to samo, ale nic istotnego, żadnych informacji typu: tego dnia mamy takich 3 umierających na covid. ale zarażonych jest 900.
© 2010-2016 by Creative Media
×