Temat: to ino jo (5)
09 Sie 2012 o 13:31
Wojtek81 napisał:
Brzmi interesująco. Czekam na teksty i witam na portalu!


No coś tam już zawiesiłem... Nie będę chciał chodzić na łatwiznę i tylko wlepiać pasjami starocie z bloga, ale stopniowo je tu "przeprowadzę" :)
09 Sie 2012 o 13:28
Brzmi interesująco. Czekam na teksty i witam na portalu!
Temat: Czego aktualnie słuchasz? (34)
09 Sie 2012 o 12:08
Jako Nowy muszę od razu pokazać, jaki to jestem zajeżaście oryginalny i offtopowy, no nie? Napiszę więc, że ostatnio wrażenie zrobiła na mnie muzyka Corneliu Dana Georgescu, rumuńskiego kompozytora współczesnego żyjącego w Berlinie. Druga symfonia, dzieła elektroniczne. Nikt prawie tego nie zna, dopiero z kulegą robimy małe kroczki by "parę" osób to poznało (wydamy mu płyty). Jest to muzyka zasadniczo niby to "poważna", ale o zgoła niespotykanym wymiarze. Człowiek słucha i myśli: jak to jest w ogóle możliwe?? Ano jakoś jest.
Druga rzecz, która mi teraz przychodzi do głowy, to album "Jutro" artysty pod pseudonimem STWTZC (Stoimytwarząwtwarzzcywilizacją). Dwie kolosalne ścieżki w guście "psychodelic ambient" - coś guście trochę "Dead Man" Neila Younga, nieco drugiego wspólnego albumu Czukaya i Sylviana, trochę w guście "soundscapes" Frippa... Ogólnie nieco horrorowata ambient-awangarda muzyka o korzeniach rockowych - bo to właśnie łączy dokonania Frippa, Sylviana, Czukay'a i STWTZC. Ten ostatni jest klasykiem i wybitną postacią polskiej awangardy rockowej (szczeciński duet Zemby!), znanym jednak garstce osób i wydawanym głównie na CDR we własnym wydawnictwie FORMA... Zapewne skądinąd Wam znanym.
No, to napisałem. Tak, jestem do jakiegoś stopnia osobą "pretensjonalną" - ale w raczej dobrym znaczeniu. Kto się nie poważy na bycie "pretensjonalnym", ten nic ciekawego nie zdziała :))))
Temat: to ino jo (5)
09 Sie 2012 o 11:39
Witam jako Nowy. "Działam" od lat jako tzw. bloger, ale zdecydowanie niszowy a nie słynny, główne "osie" tego bloga to łowienie ryb i muzyka współczesna, o której zdarzało mi się to i owo publikować również "w papierze" (także o rockowej, awangardzie, bluesie bagiennym... magazyn Glissando).
Nie będę ukrywał, że na razie wkleję parę tekstów publikowanych już na blogu, bez poprawek i weryfikacji (trafiają się tam niedbałki i nonszalancje językowe).
Portal zarekomendowała na nk dawna znajoma ze studiów, dziś zamieszkała w Miami i uznałem, że spróbuję - niech sobie te moje opowiastki i tutaj zawisną, co mi tam...
Temat: Cześć to ja (1)
06 Sie 2012 o 13:56
Cześć, mam na imię Paulina i postanowiłam, że wypróbuję swoje możliwości w pisaniu nawet jeśli są one małe. Mam 15 lat. Pisać zaczęłam od niedawna, ale uważam, że nigdy nie jest za późno na zaczęcie czegoś nowego w życiu. Mam nadzieję,że spodobają wam się moje teksty. Proszę o szczere komentarze. Miłego dnia. :)
Temat: Witam:) (3)
06 Sie 2012 o 13:50
Mam nadzieje, że spodoba ci się w "naszym gronie". Powodzenia.
Temat: Pozdrawiam :0 (2)
06 Sie 2012 o 13:47
Hej, ja od niedawna zaczęłam pisać. Mam nadzieje, że spodoba ci się na forum. Pozdrowionka.
Paulina :)
Temat: Witam... (3)
06 Sie 2012 o 13:45
Uważam,że nawet amatorzy mogą Ci pomóc w krytyce tekstów.
Chętnie przeczytam twoje teksty.
Temat: Witam. (2)
06 Sie 2012 o 13:38
Witam na forum. Życzę powodzenia w pisaniu.
Temat: hejo (3)
06 Sie 2012 o 13:37
Cześć, powodzenia w pisaniu. :)
Temat: Witam :) (3)
06 Sie 2012 o 13:23
lotta napisał:
Duże gratulacje, że chcesz się ćwiczyć w pisaniu. Wiele osób uważa, że wszędzie wystarczy pomachać zaświadczeniem o dysleksji i będą zwolnieni ze wszelkiego wysiłku. Powodzenia!


Ja tez jestem tego zdania po prostu niektórzy ludzie się nie kształcą i nawet nie maja zamiaru. Cieszę się, że rozwijasz swoją pasję oddając swoje teksty pod opinie innych pomimo, że nie zawsze komentarze są kolorowe. Powodzenia w pisaniu.

Amatorka :)
Temat: Quiz (4)
05 Sie 2012 o 11:37
Rajski napisał:
Pytanie

Na ile języków została przetłumaczona książka Antoine'a de Saint-Exupéry'ego "Mały Książę"?


Na ponad 180 języków (według danych niemieckich). W 2010 nawet na łacinę.

Pytanie:
O jakich roślinach pisze Czesław Miłosz w wierszu "Rozmowa z Jeanne"?
04 Sie 2012 o 10:23
milagros11 napisał:
Odpowiedź Astronauci


Pytanie

Na ile języków została przetłumaczona książka Antoine'a de Saint-Exupéry'ego "Mały Książę"?
Temat: wybieramy zaufanych recenzentów (70)
31 Lip 2012 o 16:44
medicus napisał:
Niezmiennie uważam, że na tytuł "zaufany recenzent" zasługuje Lilly. Sama niejednokrotnie korzystam z Jej cennych uwag, rzetelnej i konstruktywnej oceny. Czy ktoś to jeszcze zauważa?

Zgadzam się z tym, co napisałaś. Zresztą już w tym temacie dałem kandydaturę Lilly.
Ps. Witam wszystkich po chwilowej przerwie.
27 Lip 2012 o 11:54
Bardzo dziękuję. To zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Bardzo często wolę przemilczeć jakiś tekst, bo nie chcę Autora urazić. Jednak, wiem to z własnego doświadczenia, tylko konstruktywna krytyka pomaga się doskonalić.

Niezmiennie uważam, że na tytuł "zaufany recenzent" zasługuje Lilly. Sama niejednokrotnie korzystam z Jej cennych uwag, rzetelnej i konstruktywnej oceny. Czy ktoś to jeszcze zauważa?
26 Lip 2012 o 08:15
O nie, nie zapomnieliśmy o naszych wyborach.
Wyróżniliśmy na razie dwie osoby, które najczęściej zostały tu wymienione: Janko i Medicus. Loginy najlepszych recenzentów są oznaczone ikonką piórka. Na razie tyle, pomyślimy jeszcze, jak można ich dodatkowo uhonorować.

Ale to oczywiście nie koniec - zapraszamy cały czas do kontynuowania głosowania i podawania nowych kandydatur. Portal wszak żyje, pojawiają się nowe osoby.
Temat: publikacje (20)
24 Lip 2012 o 15:55
A, wprowadziliśmy nową opcję serwisu i się nie pochwaliliśmy... U góry są dwa klawisze pozwalające wybrać sposób wyświetlania - "najnowsze teksty" (czyli tak jak było dotychczas) lub "losuj". Dzięki tej ostatniej opcji szansę na przeczytanie uzyskują utwory dodane już jakiś czas temu.
Wybrane raz ustawienia zostają zapamiętane, nie trzeba klikać za każdym wejściem.
24 Lip 2012 o 15:11
Od dwóch dni coś dziwnego dzieje się na portalu. Po kliknięciu na "teksty" pojawiają się na monitorze utwory w zupełnie dowolnej kolejności i bez żadnej chronologii. W żaden sposób nie można trafić na teksty najnowsze. Nie wiem, czy to zjawisko zaistniało tylko u mnie, czy też dotyczy ono wszystkich użytkowników. Uniemożliwia to czytanie i ocenianie tekstów najnowszych.
Temat: Kolejne edycje Drugiego Życia Ksiązki! (1)
24 Lip 2012 o 13:16
Dobra wiadomość dla fanów literatury: do 11 sierpnia czekają nas aż dwie edycje akcji Drugie Życie Książki. Pierwsza – już za tydzień, w niedzielę 29 lipca, tradycyjnie o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2). Druga – w sobotę 11 sierpnia podczas zlotu miłośników fantastyki Krakon (w holu Klubu Studio przy ul. Budryka 4). Nie może Was zabraknąć – do zobaczenia!

Najpierw, już w przyszłą niedzielę (29 lipca) zapraszamy wszystkich, którzy chcą wymienić się książkami idealnymi na leniwe wakacyjne dni. Tradycyjnie, czekamy także na książki obcojęzyczne i wydawnictwa dla dzieci. Nie zabraknie konkursu: pięć pierwszych osób, które przyniosą na wymianę 10 książek otrzyma… oczywiście książkę, ufundowaną przez wydawnictwo Znak.

Niespełna dwa tygodnie później (w sobotę, 11 sierpnia) zapraszamy przede wszystkim miłośników literatury fantastycznej, fantasy i japońskich komiksów manga. Masz trzy wydania Władcy Pierścieni lub podwójny egzemplarz Ghost in the Shell? Brakuje Ci jednej książki z serii Świat Dysku Terry’ego Pratcheta aby mieć pełną kolekcję? A może od lat polujesz na pierwsze wydanie Thorgala? Czekamy na Was w holu Klubu Studio (ul. Budryka 4) w godz. 10.00-18.00.

Zasady udziału w wymianach są proste: wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie. Kto przyniesie wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów.

Drugie życie książki to wspólna akcja portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Już pierwsza edycja (26 lutego) okazała się wielkim sukcesem: wzięło w niej udział ponad sto osób, każda z nich przyniosła średnio po trzy książki, dzięki czemu nowych właścicieli znalazło blisko 500 tomów, a ponad sto kolejnych trafiło do zaprzyjaźnionych bibliotek. Łącznie w sześciu dotychczasowych wymianach nowych właścicieli znalazło ponad 1500 książek. Partnerami akcji są: Gazeta Wyborcza, radio RMF Classic, Fragile, Strefa Wolnego Czytania oraz firma OPUS-M.
Temat: publikacje (20)
22 Lip 2012 o 20:34
toja napisał:
Mam jeszcze pytanie do forumowiczów. Witając się wyjaśniłam, że piszę na własnym blogu.
Nie podam nazwy, bo nie o reklamę mi chodzi.
Nurtuje mnie sprawa czy etycznie jest publikować teksty, które zostały już opublikowane na blogu. W odwrotną stronę nie mam dylematu, bo tekst, który ukazał się tu na blogu opatrzyłam informacją, że został opublikowany wcześniej na publixo.
Prawda jest taka, że blog nie gwarantuje mi krytycznych opinii odnośnie pisania, a na tych najbardziej mi zależy. Co oczywiście nie znaczy, że nie lubię pochwał;)


Ja nie widzę w tym niczego nieodpowiedniego. Niektórzy z uczestników działają na różnych forach, zetknęłam się z tymi samymi utworami gdzie indziej. W tym też nie widzę niczego niestosownego. Poza przypadkiem, gdzie ktoś na innym portalu się zachwycił zdaniem "....jestem klonem!" i że to takie oryginalne, zamiast użycia "sobowtóra". Uderzyło mnie, bo był to właśnie element plagiatu z mojego opowiadania. Cała sytuacja wyjściowa tekstu plus chyba dwa zdania dosłownie albo prawie dosłownie (zauważyło to parę osób i plagiat był nawet zgłoszony do admina). Masz uczucie, że ktoś zbiera pochwały nieuczciwie. To był "mój pierwszy raz", więc do tej pory to przeżywam.
Ale twoja sytuacja jest zupełnie czysta.
© 2010-2016 by Creative Media
×