Przejdź do komentarzyŻycie a środowisko
Tekst 65 z 122 ze zbioru: Blaski i cienie
Autor
Gatunekobyczajowe
Formaproza
Data dodania2019-05-02
Poprawność językowa
- brak ocen -
Poziom literacki
- brak ocen -
Wyświetleń277

Życie a środowisko


Bywają stworzenia, które podczas ziemskiego życia potrafią z jednego środowiska przenieść się w drugie. Taką zdolność mają niektóre byty żyjące w środowisku wodnym, opuszczają środowisko wodne, by żyć na lądzie.

Do nich zaliczamy: kaczki, wydry, bobry, żaby, piżmaki, krokodyle i inne. Kiedy wracają do środowiska wodnego, znów potrafią przystosować się do niego.

Czy człowiek posiada taką zdolność? Czy uświadamia sobie, że oprócz środowiska ziemskiego, bywają także inne wymiary np.: niebo, czyścieć, piekło.  W tych środowiskach żyją osoby rozumne: w niebie - aniołowie, w czyśćcu – pokutujące duchy,  zaś w piekle duchy zbuntowane. Człowiek nie może patrzeć tylko na doczesność, aby przeżyć rok za rokiem. Przecież zdaje sobie w pełni sprawę, że to życie doczesne przeminie  i nadejdzie czas odejścia w inny wymiar. Dorosłość człowieka polega na tym, że potrafi odróżnić dobro od zła i wybierać dobro. Należy zrobić wszystko, aby  świadomie wybierać to środowisko, gdzie w funkcjonują ludzie dobrej woli, a w wymiarze nieba żyją święci. Wieczność jawi się jako wymiar poza czasem. Był czas, gdy narodziliśmy się w wymiarze doczesnym i będzie że czas się zatrzyma i  narodzimy się do wieczności.


Motto!

Tylko czyny płynące z miłości mają wieczny sens.


  Spis treści zbioru
Komentarze (0)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
brak komentarzy
© 2010-2016 by Creative Media
×