Przejdź do komentarzyJózka Sznurka odezwa do Braci Marsjan
Tekst 1 z 7 ze zbioru: Humor i fantazja
Autor
Gatunekfantasy / SF
Formaproza
Data dodania2021-07-25
Poprawność językowa
Poziom literacki
Wyświetleń128

W związku z postępującymi pracami kosmicznymi mającymi na celu zdobycie przez Ziemian planety Mars Józek Sznurek, uczony i wynalazca z Raciborowic, zajął poważne stanowisko, które wyraził publicznie, m.in. na łamach `Nowin Raciborowickich`. Otóż jest on przeciwnikiem kolonizacji tej planety, a motywuje to skłonnościami człowieka do niszczenia innych cywilizacji. Czego przykładem jest zniszczenie cywilizacji Azteków, Inków i Majów dokonane przez chrześcijan hiszpańskich i innych w czasach po tzw. odkryciu Ameryki w 1492 roku.

Wiadomo wszystkim, co złego uczynił człowiek niewinnym Indianom i do czego jest skłonny. Dlatego mając na celu dobro kosmosu, postanowił Józek jako jeden z niewielu na tym świecie, ostrzec Marsjan przed Ziemianami.

Ponieważ Józek nie posiada rakiet i statku kosmicznego oraz satelity ani żadnych innych kosmicznych nośników, więc wymyślił tzw. świetlny nadajnik, czyli urządzenie o wielkiej mocy światła skierowanie w stronę Marsa. Światło rozprzestrzenia się z olbrzymią szybkością, a wiązka światła nie ginie, zatem zbudował on urządzenie, które będzie wysyłać alfabetem Morse’a przez niego opracowaną odezwę.

Józek jest przekonany, że cywilizacja na Marsie istnieje, chociaż z Ziemi jest ona niewidoczna, bo ukryta. Marsjanie nie są głupi i wiedzą, co może spotkać ich ze strony Ziemi, więc się pod swoją ziemią ukryli. Jednakże mogą mieć jakieś czujniki wystawione na zewnątrz i obserwują nas. Zatem może zobaczą światło z nadajnika skonstruowanego przez Józka?

A tak oto brzmi jego odezwa do Marsjan opublikowana w lokalnej gazecie:`Drodzy Marsjanie!

Przyjaciele w Kosmosie!


Nie poddawajcie się Ziemianom, nie nawiązujcie z nimi kontaktów, oni Was skolonizują i zniszczą. To specjaliści od wyzysku, mordowania i demoralizacji.


Najpierw Was okradną, zrabują Wasze dobra, potem zaproponują pomoc w odbudowie życia, aby na nieszczęściu zarobić.


Zdeprawują Wasze kobiety i upowszechnią pornografię, na której będą zarabiać.


Będą Wam sprzedawać zatrutą żywność oraz szkodliwe suplementy diety.


Wprowadzą tzw. nowoczesną religię sprzeczną ze wszelką tradycją i upowszechnią dziwaczne obyczaje.


Na końcu zdeprawują Wasze dzieci i rozpowszechnią kult związków jednopłciowych jako rzekome źródło wartości społecznych i obyczajowych, abyście się nie rozmnażali!


Do tego zaproponują jeszcze Wam korzystanie z aborcji i eutanazji jako tzw. wyższej formy wolności!


Zniszczą Wasze rodziny, tradycję i kulturę oraz zlikwidują wszelką własność, w tym pieniądz gotówkowy, a to wszystko nazwą przeżytkiem historycznym!


Na końcu Was “zachipują”, a z dzieci zrobią cyborgi!


Jeśli nie wierzycie, to poczytajcie sobie o kolonizacji Ameryki i mordowaniu Indian, o niewolnictwie, o zniszczeniu Afryki i krajów arabskich, o wojnach i o niemieckich obozach koncentracyjnych, o bolszewickich łagrach, a także o zbrodniczym komunizmie i truciu ludzi szczepionkami i o przestępstwach banksterów zwanych mężami stanu! Tylko głupiec będzie próbować temu zaprzeczać!


Homo sapiens to bestia! Brońcie się przed Ziemianami!


Przyjaciel Marsjan

Józek Sznurek z Raciborowic.`Ponoć Józek już coś tam wysłał na Marsa, jednakże oświadczył, że będzie to często powtarzać i regularnie, aż do czasu jak otrzyma jakiś zwrotny, może też świetlny, sygnał. Zatem czekamy na odpowiedź z Marsa!  Spis treści zbioru
Komentarze (4)
oceny: poprawność językowa / poziom literacki
avatar
Józku. My to już wiemy, bo my to przerabiali. Teraz czekamy na tych pajaców, bo to głupie i samo przyleci. Nie chce nam się nawet lać paliwa do rakiet.
avatar
Ciekawy tekst pod wieloma względami ;-)
avatar
Zauważcie, szan. Państwo, że Józek Sznurek nie wysyła do Marsjan anonimów. To bardzo znamienny dla tej narracji fakt!

Dlaczego znamienny?

Kto ma głowę, zna już odpowiedź,

a kto tej głowy nie ma, na cóż mu wszelkie wyjaśnienia??
avatar
Tylko, nie daj Boże, nie krytykujcie dzieła!
Autor jest bardzo wrażliwy i natychmiast odbiera to jako atak na niego.
© 2010-2016 by Creative Media
×